Kdo s koho: plavky vs. bikiny

Říkáte si, že mezi plavkami a bikinami přece není žádný rozdíl? Ano, dnes už tomu tak ve většině případů je, protože bikinami dnes nazýváme téměř všechny dvoudílné plavky. V minulosti tomu bylo ale poněkud jinak. Bikiny vzešly původně od francouzské populace, kde je vyzdvihli na světlo světa dva módní návrháři a pojmenovali je podle atolu, na němž byl tehdy uskutečněn jaderný pokus a který je součástí dnešních Marschallových ostrovů. Název je tedy synonymem pro dnešní používané slovo „boom“, tedy skutečná bomba! My můžeme jen tiše souhlasit, protože bikiny určitě dosáhly stejného rozruchu, jako v minulosti odpálená bomba na pobřeží Tichého oceánu.

 

187774Kouzlo v detailech

Bikiny zažily rozmach především v padesátých letech, kdy jim k tomu dopomohla spousta známých filmů a reklam, pro představu si vzpomeňme třeba na nesmrtelnou herečku Brigitte Bardot.

Dámské bikiny se od klasických dvoudílných plavek liší zejména v tom, že oba díly oblečení drží při sobě jen díky tenkým šňůrkám a zavazují se převážně za krkem. Horní díl mívá obvykle tvar do trojúhelníku a závisí jen na ženách, jak malý kus látky mají odvahu obléknout. Bikiny opravdu dokáží zakrývat jen malou část našeho těla, proto se dříve setkávaly i s velkými módními kritikami. Dnes už jsou považovány za velmi sexy a rafinované plavky, které má v oblibě snad každá moderní žena.

Bronz letí

Pokud se ale stále bojíte takto odvážný kousek oblečení obléknout, protože nemáte odvahu vystavit na obdiv své krásné ženské tvary, nezoufejte a vsaďte na opálenou pokožku. Snědá pleť totiž působí za každých okolností dokonale a k nakousnutí!